Бунт во селекцијата на Шпанија: Рамос, Пике и Бускетс се закануваат со напуштање на „фуријата“

Националниот тим на Шпанија никако да мирува. Овој пат нов потрес во таа селекција предизвика отказот за тимскиот директор на

Дознај повеќе

Светска банка ја намали прогнозата за Македонија: Раст од само 1.5 проценти на БДП

По меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и Светска банка ги намали проекциите за растот на македонската економија годинава.   Според проценките

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДС спроведе криминални избори

Владата на СДС спроведе криминални избори. Тоа им беше потребно за да СДС и Зоран Заев продолжат да ја раскрчмуваат

Дознај повеќе

Апелацискиот суд во Солун ќе одлучува за екстрадицијата на Грујевски и Бошкоски

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК,  денеска ќе бидат изведени пред Судот во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien