ВИДЕО : Додека францускиот претседател држел состанок неговото куче уринирало пред присутните во Елисејската палата

Додека претседателот на Франција Емануел Макрон разговарал со тројца француски функционери во својата канцеларија во Елисејската палата, во просторијата се

Дознај повеќе

Кривични за четири лица вработени во Општина Прилеп, го оштетиле буџетот за 130.000 евра

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека се поднесени кривични пријави против четири лица вработени во општина Прилеп, против управител

Дознај повеќе

Хит на социјалните мрежи: Четири мали девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите“

Четири мали девојчиња од душа ја отпеаја „Слушам кај шумат шумите“ додека се возеа во автомобил и станаа хит на

Дознај повеќе

Видео: „Шкорпијата“ на Журу прогласена за најубав гол за 2017

Напаѓачот на Арсенал, Оливие Жиру ја доби Пушкаш наградата на ФИФА за најубав гол за 2017 година.   Во чест

Дознај повеќе

Трамп планира да објави 3.000 необјавени документи поврзани со убиството на Кенеди

Американскиот претседател Доналд Трамп најави дека ќе обелодени 3.000 документи на ЦИА кои според некои извори би можеле да влијаат

Дознај повеќе

САД ги ставаат нуклеарните бомбардери во состојба на 24-часовна готовност за првпат по Студената војна

За прв пат по 1991 година САД ќе ги стават нуклеарните бомбардери „Б-52“ во состојба на 24-часовна готовност, изјави генерал

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien