ВИДЕО : Додека францускиот претседател држел состанок неговото куче уринирало пред присутните во Елисејската палата

Додека претседателот на Франција Емануел Макрон разговарал со тројца француски функционери во својата канцеларија во Елисејската палата, во просторијата се

Read more

Кривични за четири лица вработени во Општина Прилеп, го оштетиле буџетот за 130.000 евра

Од Министерството за внатрешни работи соопштуваат дека се поднесени кривични пријави против четири лица вработени во општина Прилеп, против управител

Read more

Хит на социјалните мрежи: Четири мали девојчиња ја пеат „Слушам кај шумат шумите“

Четири мали девојчиња од душа ја отпеаја „Слушам кај шумат шумите“ додека се возеа во автомобил и станаа хит на

Read more

САД ги ставаат нуклеарните бомбардери во состојба на 24-часовна готовност за првпат по Студената војна

За прв пат по 1991 година САД ќе ги стават нуклеарните бомбардери „Б-52“ во состојба на 24-часовна готовност, изјави генерал

Read more