ВИДЕО : Винарници издлабени во камен – уште еден од уникатните белези на прилепско

Можеби малку мина знаат дека во околината на Прилеп и Мариово може да се најдат голем број на винарници издлабени

Дознај повеќе

Голем подем на независните театарски групи во Македонија, меѓу нив и на „Чин 4 Сцена 5“ од Прилеп

Во последниот период независните театарски групи во Македонија доживуваат вистински подем и презентираат претстави со еднаков квалитет како оние на

Дознај повеќе

Обезбедени над 16.000 оброци за социјално загрозените преку акцијата „Нахрани 1.000”

Пет тони храна или повеќе од 16.000 оброци за граѓаните од социјално ранливи категории беа собрани во еднодневната акција „Нахрани

Дознај повеќе

Црвен тепих и цвеќе за новата градоначалничка на Битола

Со црвен тепих и со букет цвеќе денеска во Општина Битола беше пречекана новата градоначалничка Наташа Петровска, која од денеска

Дознај повеќе

ВИДЕО : Активисти за смена на Трамп фрлале по него со руски знаменца

Американскиот претседател Доналд Трамп доживеа непријатно изненадување на Капитол хил, кога еден од активистите на групата која бара отповикување на

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien