ВИДЕО : Јованоски ја презеде градоначалничката функција во Прилеп

Денеска новоизбраниот градоначалник Илија Јованоски и новите членови на Советот на Општина Прилеп ги подигнаа своите уверенија. Од ОИК истакнаа

Дознај повеќе

Пуџдемон: Укинувањето на автономијата на Каталонија ќе доведе до ескалација на кризата

Наместо да присуствува на утрешната средба во шпанскиот сенат, каталонскиот лидер Карлес Пуџдемон на пленарна седница ќе го конкретизира одговорот

Дознај повеќе

Формиран „Граѓански парламент“ во Општина Прилеп

Новиот градоначалник на Општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска најави формирање на т.н. „Граѓански парламент“ во кој ќе членуваат сите граѓански

Дознај повеќе

Спасовски: Силна логистика за Грујевски и Бошковски

Двајцата контраразузнавачи кои беа уапсени во Грција со лажни бугарски пасоши имале голема логистичка мрежа во Македонија, тврди министерот за

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien