Вонредна вест: Каталонија прогласи независност од Шпанија!

Каталонскиот регионален парламент гласаше за прогласување независност од Шпанија, додека шпанската влада се чини дека наметна директна власт во покраината,

Дознај повеќе

Екс градоначалникот на Битола повторно ќе биде глумец ?

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески, се враќа на своето работно место во Народниот театар Битола. Денес тој бил во

Дознај повеќе

Прелетал 24 километри со обични балони, врзани за столче за кампување

Aнглискиот авантурист Том Морган реши да полета само со помош на обични балони полни со хелиум. Тој со само 100-на балони

Дознај повеќе

Масовно труење во Гостивар – стотици лица завршија во болница

Стотици  гостиварци завршија во болница со стомачни болки и дијареа. Анализите на Центарот за јавно здравје од Гостивар покажале дека

Дознај повеќе

Обвинителство бара 10 години затвор за обвинетите за грабежот во НЛБ

Основното јавно обвинителство Скопје, во завршните зборови за милионскиот грабеж во НЛБ, денеска побара од судот на обвинетите да им одреди

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien