„Into the darkness“, фотографија на Марјан Темовски од Прилеп доби трето место на ЕХО Фестивалот

„Into the darkness“, фотографија на Марјан Темовски од Прилеп е избрана меѓу трите најдобри фотографии на конкурсот на ЕХО Фестивал

Дознај повеќе

ВИДЕО : Државен натпревар во болдеринг во Прилеп

Во Прилеп денеска се одржа болдер натпреварот во спортско качување од државната лига. Организатори се спортско-качувачкиот клуб „Златоврв“ од Прилеп

Дознај повеќе

Панчев и Најдовски и официјално признати како светски клупски шампиони

Дарко Панчев и Илија Најдовски сега веќе и официјално се признати како светски клупски шампиони, по одлуката на ФИФА да

Дознај повеќе

Несто-гол со два нови погодоци за Палермо. Вториот е вистинско ремек дело!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски имаше главна улога во победта на Палермо над Виртус Ентела на домашен терен и со два

Дознај повеќе

Први обвиненија за руското мешање во американските претседателски избори

Американската федерална порота во Вашингтон ги издаде првите обвиненија во истрагата за наводното руско мешање во изборите на САД во

Дознај повеќе

Мадрид ја превзема власта во Каталонија

Барселона се освестува после вчерашната унилатерална прокламација на независност и прогласување на Република.   Шпанскиот премиер Маријано Рахој изутринава официјално

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien