Заев: Изборите беа фер и демократски, нема да има предвремени парламентарни

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва одговори дека нема да има предвремени парламентарни избори зашто се знае каков

Read more

Груевски не ги признава резултатите, бара предвремени избори

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски на прес конференцијата вечерва рече дека неговата партија не ги признава резултатите од локалните

Read more

ВИДЕО – Петрески : Графитите не се злосторство туку уметност која го украсува градот

Вандализам или уметност ? Ова е најчестото прашање кое се поставува кога се во прашање графитите или т.н. улична уметност.

Read more

ВИДЕО : Ставре Јада на прагот од освојувањето на А норма и учество на зимската Олимпијада

Македонскиот репрезентативец во нордиско скијање Ставре Јада од Крушево е на чекор од освојувањето на А олимписка норма за да

Read more