Германската ВИК ја интензивира соработката со Општина Прилеп

Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски денеска оствари средба со претставници на германската компанија ВИК (WIK) за производство на апарати за

Дознај повеќе

ВИДЕО – Христоски: Започнуваме со изградба на инфраструктура во зоната „Опаленик“ и враќање на Крушево на туристичката мапа

Екипата на Инфо Компас разговараше со новиот градоначалник на Крушево, Томе Христоски. Разговаравме за постојните проблеми, но и за идните

Дознај повеќе

ВИДЕО : Миле Талевски е новиот претседател на Советот на Општина Прилеп

На свечена седница, денеска е конституиран новиот Совет на Општина Прилеп, а советникот Миле Талевски, носител на листата на победничката

Дознај повеќе

Каталонија би можела да добие поголема автономија

Разрешениот каталонски лидер Карлес Пучдемон пристигна на работа во седиштето на регионалната Влада, на првиот работен ден по едностраното прогласување

Дознај повеќе

За еден наставен предмет ќе има повеќе учебници

Министерството за образование ќе го менува Законот за учебници за основно и средно образование објавено е на Единствениот електронски регистар

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien