Крај на серијата „House of Cards“ по скандалот со Кевин Спејси

„Netflix“ објави дека става крај на серијалот „House of Cards“. Серијата беше првиот пробив на Netflix во оригиналниот бизнис за телевизиски

Read more

Градоначалникот Јованоски финансиски ќе го поддржи пингпонгарот Рикалоски за учество на Олимпијадата

Седумнаесет годишниот пингпонгар од Прилеп, Александар Рикалоски, е првиот пингпонгар од Прилеп и Македонија, кој во изминативе 7 децении од

Read more

Заврши наградната игра на „Елколект“ за собирање на електронски отпад во Прилеп

Со доделување на наградите, денеска во киното „Мис Стон“во Прилеп, заврши наградната игра „Да рециклираме и да се наградуваме“, организирана

Read more

Врие во соблекувалната на Реал: Перез ги продава „најдобрите“!

Реал Мадрид лани целосно доминираше на шпанската и европската фудбалска сцена, освојувајќи ги клучните трофеи во Примера дивизион и во

Read more