ВИДЕО : Кога и како доаѓа до уништување на Пелагонското кралство ?

Градот Пелагонија или кралството на Пелагонците е мистерија по која археолошката наука трага со векови наназад. Досега иако се знае

Дознај повеќе

ВИДЕО : Се зголемува бројот на зависности кај младата популација во Прилеп

Никотинот, алкохолизмот и наркоманијата се трите главни пороци и зависности со кои се соочуваат младите. За жал оваа бројка кај

Дознај повеќе

ВИДЕО: Гремио по третпат е шампион на Јужна Америка – лудо славење по улиците

Бразилскиот Гремио е победникот на Копа Либертадорес. Во реванш средбата од финалето на ова натпреварување, Гремио го совлада аргентинскиот Ланос

Дознај повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: Руската црква официјално ја призна Украинската Црква за независна

Руската Православна Црква за прв пат официјално го призна независниот статус на украинската црква пренесува ” Интерфакс” повикувајќи се на прес-службата од

Дознај повеќе

Трамп до Меј: Остави ме мене, фокусирај се на исламскиот тероризам во Британија

Американскиот претседател Доналд Трамп пожнеа критики поради ретвитнувањето исламофобски видеа, меѓу другите и од Тереза Меј.   Но, тој не

Дознај повеќе

Босанец фатен пред американската амбасада во Сараево со огромен арсенал оружје

Сараевската полиција уапсила босански државјанин кој во близина на американската амбасада во Сараево бил затекнат со огромен арсенал оружје.  

Дознај повеќе

ЕУ скрати 105 милиони евра од претпристапните фондови на Турција

Европскиот совет денеска реши за 105 милиони евра да ги намали средствата од претпристапните фондови за Турција.   Одлуката беше

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien