ВИДЕО : Доделување награди за најдобрите натпреварувачи од џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп

Вчера џудо Клубот „Бушидо“ од Прилеп ги додели наградите за најдобрите натпреварувачи и натпреварувачки за 2017 година на ниво на

Дознај повеќе

ВИДЕО : Изгоре „Gallery house“ пабот во центарот на Прилеп, пожарот е подметнат

Засега непознато лице утрово околу 3.30 часот влегло во „Gallery house“ пабот во центарот на Прилеп додека угостителскиот објект бил

Дознај повеќе

Нов меѓународен успех на клубот „Максам фајт“, убедлива победа на прилепчанецот Сталески на турнирот во Косово

Прилепчанецот  Стефан Сталески, член на Центарот за боречки вештини „Максам Фајт“ од Прилеп, вчера освои убедлива победа на меѓународниот турнир за

Дознај повеќе

ВИДЕО: Листата на 100-те најубави жени на светот

„Индепендент критикс“ веќе 28 години со ред ја објавува листата на најубавите жени на светот, што е и своевиден стандард

Дознај повеќе

ВИДЕО : Јакимоска : „Комфи Ангел“ ги исполни сите обврски кон „Победа“, за жал како и во сè, така и во фудбалот има премногу политика

Што се однесува до Победа, морам да кажам дека на крајот на оваа година тоа е едно од моите најголемите

Дознај повеќе

ВИДЕО : Хуманитарна акција на компанијата „Comfy Angel“ во соработка со црквата „Свето Благовештение“

Компанијата „Comfy Angel“ од Прилеп се вклучи во акцијата „И јас сум Дедо Мраз“ од „Проект Среќа“ од Кристина Арнаудова.

Дознај повеќе