Здружението на пчелари „Братство“ потпиша Меморандум за соработка со пчеларското здружение од Варна

По барање на здружението на пчелари „Братство“, денеска во просториите на старата зграда на Општина Прилеп, беше потпишан Меморандум за

Read more

Грујевски и Бошкоски побарале политички азил во Грција

Екс началниците на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, поднеле барање за политички азил во Грција, соопштија неофицијално адвокатите кои

Read more

ВИДЕО: Најголемата лабораторија за синтетичка дрога на Балканот откриена во тетовска куќа

Приведени шестмина македонски и српски државјани и запленети најмалку 500 илјади таблети синтетичка дрога чија крајна цел била Турција. Ова

Read more

Собранието им го одзеде имунитетот на шестмината пратеници

Собранието на денешната седница експресно го симна имунитетот на шестмината пратеници Кристо Мукоски, Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, Сашо Василевски, Љупчо

Read more

ВМРО-ДПМНЕ : Градоначалникот на Прилеп ја дезинформира и лаже јавноста со цел да го прикрие своето неработење

Во услови на безидејност и немање капацитет за решавање на проблемите на граѓаните на Општина Прилеп пласирате лажни информации преку

Read more