Здружението на пчелари „Братство“ потпиша Меморандум за соработка со пчеларското здружение од Варна

По барање на здружението на пчелари „Братство“, денеска во просториите на старата зграда на Општина Прилеп, беше потпишан Меморандум за

Дознај повеќе

Груевски: Ќе поднесам оставка пред органите на партијата

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, во интервју за КУРИР најавува дека ќе поднесе оставка пред органите на партијата. Порачува дека еден ден

Дознај повеќе

Грујевски и Бошкоски побарале политички азил во Грција

Екс началниците на УБК, Горан Грујевски и Никола Бошковски, поднеле барање за политички азил во Грција, соопштија неофицијално адвокатите кои

Дознај повеќе

ВИДЕО: Најголемата лабораторија за синтетичка дрога на Балканот откриена во тетовска куќа

Приведени шестмина македонски и српски државјани и запленети најмалку 500 илјади таблети синтетичка дрога чија крајна цел била Турција. Ова

Дознај повеќе

Собранието им го одзеде имунитетот на шестмината пратеници

Собранието на денешната седница експресно го симна имунитетот на шестмината пратеници Кристо Мукоски, Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски, Сашо Василевски, Љупчо

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : Градоначалникот на Прилеп ја дезинформира и лаже јавноста со цел да го прикрие своето неработење

Во услови на безидејност и немање капацитет за решавање на проблемите на граѓаните на Општина Прилеп пласирате лажни информации преку

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien