ВИДЕО : КУД „Мирче Ацев“ – 7 децении културен амбасадор на Прилеп и Македонија

КУД „Мирче Ацев“ од Прилеп веќе 7 децении е културен амбасадор не само на Прилеп туку и на Македонија. Друштвото

Дознај повеќе

ВИДЕО : Младите на градскиот плоштад даваа идеи како до подобар Прилеп

Во рамките на проектот „Младинско учество преку извидништво“ поддржан од УСАИД, a во организација на Сојузот на извидници на Македонија

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien