Градоначалникот Јованоски на средба со жителите од населбата Тризла за решавање на нивните проблеми

Во рамки на „Граѓанскиот парламент“ кој стана редовна практика на градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, вечерва тој оствари средба

Дознај повеќе

ООУ „Климент Охридски“ со полна агенда по повод патрониот празник

Основното училиште „Климент Охридски“  со богата програма ќе го одбележи  јубилејот – 55 години успешна работа и својот патронен празник.

Дознај повеќе

Притвор за Василески, домашен притвор за Пешевска, Димовски и Тарчуловски

Кривичниот суд му одреди притвор на пратеникот Сашо Василевски, а куќен притвор на пратениците Жаклина Пешевска, Јохан Тарчуловски и Љупчо

Дознај повеќе

Гонзалес го објави поширокиот список за ЕП 2018, посакува повеќе пријателски средби пред ЕП

На нешто повеќе од еден месец до почетокот на Европското првенство во Хрватска, селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien