Градоначалникот Јованоски на средба со жителите од населбата Тризла за решавање на нивните проблеми

Во рамки на „Граѓанскиот парламент“ кој стана редовна практика на градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, вечерва тој оствари средба

Read more

ООУ „Климент Охридски“ со полна агенда по повод патрониот празник

Основното училиште „Климент Охридски“  со богата програма ќе го одбележи  јубилејот – 55 години успешна работа и својот патронен празник.

Read more

Притвор за Василески, домашен притвор за Пешевска, Димовски и Тарчуловски

Кривичниот суд му одреди притвор на пратеникот Сашо Василевски, а куќен притвор на пратениците Жаклина Пешевска, Јохан Тарчуловски и Љупчо

Read more

Гонзалес го објави поширокиот список за ЕП 2018, посакува повеќе пријателски средби пред ЕП

На нешто повеќе од еден месец до почетокот на Европското првенство во Хрватска, селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес,

Read more