Граѓаните и за годинава ќе мораат да поднесат годишна даночна пријава

За годинава останува обврската на граѓаните да поднесат хартиена годишна даночна пријава до шалтерите на Управата за јавни приходи. Од

Дознај повеќе

Дескоска: Се бара решение за долговите за струја на битолските училишта

Училиштата во општина Битола и студентските домови „Томе Стефановски-Сениќ“ и „Пелагонија“ денеска добија предупредување за исклучување на електричната енергија и

Дознај повеќе

Во четврток забрането движење околу стрелиштето Леково, ќе има пробно испукување со оружје

Во четврток (07.12.2017г.) од 09.00 од 16:00 часот, на стрелиште Леково- Прилеп ќе биде спроведено пробно испукување со оружје на

Дознај повеќе

Тарантино би можел да режира филм од „Star Trek“ франшизата

Квентин Тарантино изрази желба да режира еден од филмовите од популарната филмска франшиза „Star Trek“. Американскиот режисер веќе контактирал неколку

Дознај повеќе

Америка ќе го признае Ерусалим како главен град на Израел

Високи претставници на американската Администрација изјавија дека претседателот Доналд Трамп ќе го признае Ерусалим за главен град на Израел. По

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien