Свечена академија по повод 55 години јубилеј на ООУ „Климент Охридски“ – Прилеп

Посветете поголемо внимание на македонскиот јазик, правописот и читањето на книги и исто како и досега почитувајте ги вашите наставници

Read more

Во недела ќе се утврдува редоследот на групите и екипите за светиниколскиот турнир

Со жрепка, која ќе се одржи во недела со почеток во 12 часот, во големата сала на Општина Припеп ќе

Read more

Шумахер примен во Куќата на славните на Светската автомобилистичка федерација

Седумкратниот Ф1 шампион Михаел Шумахер, кој тешко ја повреди главата на скијање во Франција во 2013 година, примен е во

Read more

Вонредна седница на Советот за безбедност на ОН поради одлуката на Трамп за Ерусалим

Советот за безбедност на Обединетите нации утре ќе одржи вонредна седница поради одлуката на американскиот претседател, Доналд Трамп, да го

Read more