Свечена академија по повод 55 години јубилеј на ООУ „Климент Охридски“ – Прилеп

Посветете поголемо внимание на македонскиот јазик, правописот и читањето на книги и исто како и досега почитувајте ги вашите наставници

Дознај повеќе

Во недела ќе се утврдува редоследот на групите и екипите за светиниколскиот турнир

Со жрепка, која ќе се одржи во недела со почеток во 12 часот, во големата сала на Општина Припеп ќе

Дознај повеќе

Шумахер примен во Куќата на славните на Светската автомобилистичка федерација

Седумкратниот Ф1 шампион Михаел Шумахер, кој тешко ја повреди главата на скијање во Франција во 2013 година, примен е во

Дознај повеќе

Вонредна седница на Советот за безбедност на ОН поради одлуката на Трамп за Ерусалим

Советот за безбедност на Обединетите нации утре ќе одржи вонредна седница поради одлуката на американскиот претседател, Доналд Трамп, да го

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien