Осмата сезона на “Игра на тронови” ќе пристигне во 2019 година

Софи Тарнер, глумицата од ТВ серијата “Игра на тронови” потврди дека следната година нема да ги гледаме сплетките во Вестерос,

Дознај повеќе

Турција нареди апсење на десетици осомничени членови на ФЕТО

Турските власти денеска издадоа наредба да се уапсат вкупно 56 осомничени членови на Фетулахистичката терористичка организација (ФЕТО), објави турската телевизија НТВ.

Дознај повеќе

Светска банка планира нова поддршка за Македонија од 135 милиони долари

Светска банка во рамки на Стретијата за партнерство со Македонија за период 2015-2018 година во наредниот период планира да обезбеди

Дознај повеќе

Реформаторите ги здружуваат силите со десничарските фракции во ВМРО-ДПМНЕ

Внатрепартиската иницијатива за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ почна консултации со сите активисти во ВМРО-ДПМНЕ со цел изградба на обединувачки

Дознај повеќе

Деветмина побарале лекарска помош откако биле каснати од куче во Ново Лисиче

Девет луѓе побарале лекарска помош на Клиниката за инфективни болести откако синоќа биле каснати од куче во Ново Лисиче, информираат

Дознај повеќе

Врачена државната награда „Св.Климент Охридски“ за 2017 година

Во чест на празникот „Свети Климент Охридски“ во Собранието на Република Македонија денеска беше врачена истоимената државната награда за 2017

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien