Турција нареди апсење на десетици осомничени членови на ФЕТО

Турските власти денеска издадоа наредба да се уапсат вкупно 56 осомничени членови на Фетулахистичката терористичка организација (ФЕТО), објави турската телевизија НТВ.

Read more

Светска банка планира нова поддршка за Македонија од 135 милиони долари

Светска банка во рамки на Стретијата за партнерство со Македонија за период 2015-2018 година во наредниот период планира да обезбеди

Read more

Реформаторите ги здружуваат силите со десничарските фракции во ВМРО-ДПМНЕ

Внатрепартиската иницијатива за демократизација и модернизација на ВМРО-ДПМНЕ почна консултации со сите активисти во ВМРО-ДПМНЕ со цел изградба на обединувачки

Read more

Деветмина побарале лекарска помош откако биле каснати од куче во Ново Лисиче

Девет луѓе побарале лекарска помош на Клиниката за инфективни болести откако синоќа биле каснати од куче во Ново Лисиче, информираат

Read more

Врачена државната награда „Св.Климент Охридски“ за 2017 година

Во чест на празникот „Свети Климент Охридски“ во Собранието на Република Македонија денеска беше врачена истоимената државната награда за 2017

Read more