ВИДЕО : Клубот за екстремни спортови „Skyriders“ одбележа 25 години од своето постоење

Со пригодна програма и доделување на плакети на своите соработници и спонзори, клубот за екстремни спортови „Skyriders“ од Прилеп вечерва

Дознај повеќе

Сиромаштијата е најголема причина за семејното насилство

Статистиките покажуваат дека во Прилеп имаме зголемување на бројот на семејно насилство, а според граѓаните пак главна причина за оваа

Дознај повеќе

Нова грчка инвестиција во Крушево – се отвори фабрика за производство на печурки

Грчката компанија „Пан Груп Крушево“ започна со производство и продажба на печурки, а сопственикот најавува дека во првата фаза ќе

Дознај повеќе

Руски безбедносни сили ликвидираа терористи кои подготвувале напади

Руските безбедносни сили елимираа тројца вооружени екстремисти кои планирале терористички напади во Ставропол, соопштија властите.     Како што пренесува

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien