ВИДЕО : „Фолтин“ – над 2 децении уникатен спој на музиката, театарот и филмот

На 28 декември ќе биде премиерата на новата претстава „Клетници“, во режија на Мартин Кочовски, а во изведба на народниот

Read more

ВИДЕО : Започна светиниколскиот турнир во мал фудбал

Екипите на „Полициска станица Прилеп“ и „Коњска сила“ попладнево го отворија традиционалниот турнир во мал фудбал „Свети Никола“ кој го

Read more

Нимиц: Не постои магичен предлог, спорот може да се реши идната година

Медијаторот на Обединетите Нации во разговорите за името меѓу Македонија и Грција Метју Нимиц по денешните разговори во Брисел со

Read more

Три нови оставки од ДИК, се чекаат уште оставките на Бонева, Срцев и Асани Салија

Потпретседателот на ДИК Реџеп Прекопуца и членот на ДИК Атанас Урумов попладнево поднеле барање за предвремен престанок на мандатот, потврдија

Read more

Рускиот олимписки комитет ќе ги подржи „неутралните“ руски спортисти на ЗОИ 2018

Рускиот олимписки комитет соопшти дека ќе им даде целосна подршка на руските спортисти, кои сакаат да учествуваат на Зимските олимписки

Read more

Македонија против Австрија, Летонија и Косово во Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација ги доби противниците во групната фаза од Европската-лига. Нашите „спартанци“ во новиот обид да дојдат до посакуваното

Read more

ВИДЕО: Лука Циндриќ го има најубавиот гол во ЛШ за 2017 година, гол кој вечно ќе се памети!

Европската ракометна федерација ја објави компилацијата на најдобрите 30 голови за 2017 година, а сите можете да претпоставите чиј е

Read more