ВИДЕО: Второ издание на интернационалниот фестивал за краток филм „Winter Apricots“

На 15 и 16 декември, во киното „Мис Стон“ по втор пат ќе се одржи интернационалниот фестивал на краток филм

Дознај повеќе

Вонредна линија на јавниот превоз за празникот „Свети Никола“

Од ЈП за Просторни и урбанистички планови (ПУП) ги информираат граѓаните дека автобусите на јавниот градски превоз на ден 19.12.2017

Дознај повеќе

Вечерва светот ќе биде сведок на спектакуларниот метеорски дожд „Геминид“

Светот вечерва може да биде сведок на спектакуларниот метеорски дожд „Геминид“ – светли паѓачки ѕвезди ќе се појават на небото

Дознај повеќе

Арпад Штербик е најдобар ракометар во светот за 2017!

Oгромно признание за голманот на македонскиот и европски шампион Вардар, Арпад Штербик. Триесет и осумгодишниот Арпад Штербик денес од реномираниот „Handbal-Planet.com“ беше

Дознај повеќе

Тилерсон: САД се подготвени да преговараат со Северна Кореја

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон понуди почеток на преговори со Северна Кореја без предуслови. Тоа претставува своевидно повлекување на Вашингтон

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien