ВИДЕО: Второ издание на интернационалниот фестивал за краток филм „Winter Apricots“

На 15 и 16 декември, во киното „Мис Стон“ по втор пат ќе се одржи интернационалниот фестивал на краток филм

Read more

Вечерва светот ќе биде сведок на спектакуларниот метеорски дожд „Геминид“

Светот вечерва може да биде сведок на спектакуларниот метеорски дожд „Геминид“ – светли паѓачки ѕвезди ќе се појават на небото

Read more

Арпад Штербик е најдобар ракометар во светот за 2017!

Oгромно признание за голманот на македонскиот и европски шампион Вардар, Арпад Штербик. Триесет и осумгодишниот Арпад Штербик денес од реномираниот „Handbal-Planet.com“ беше

Read more

Тилерсон: САД се подготвени да преговараат со Северна Кореја

Американскиот државен секретар Рекс Тилерсон понуди почеток на преговори со Северна Кореја без предуслови. Тоа претставува своевидно повлекување на Вашингтон

Read more