Талевски : ВМРО-ДПМНЕ се обиде да го втурне Советот во надлежности кои ги нема по закон

Претседателот на Советот, Миле Талевски, по завршувањето на 5-тата седница на Советот на Општина Прилеп истакна дека советничката група на

Дознај повеќе

ВИДЕО : Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп jа напуштија денешната седница

Советниците oд редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија седницата на Советот на Oпштина Прилеп, како знак на револт за притворените

Дознај повеќе

Свечено доделени дипломите на Економскиот факултет во Прилеп

„Новата генерација дипломци и магистри треба да го даде својот придонес во развојот на прилепското стопанство“, ова беше главната порака

Дознај повеќе

Bon Jovi и Dire Straits ќе бидат примени во Рокенрол куќата на славните

Објавени се артистите и бендовите кои ќе бидат примени во Рокенрол куќата на славните, а листата ја предводи американската рок

Дознај повеќе

ВИДЕО – Пол Погба со порака до Јане: Ти благодарам за позитивната енергија, се гледаме во Манчестер!

Приказната за малиот Јане Велковски го обиколи светот, откако малото момче од Скопје, чија животна желба е да заигра фудбал,

Дознај повеќе

Драматична снимка: Маскиран израелски агент уапси Палестинец, па го впери пиштолот во новинарските екипи

После одлуката на Трамп да го признае Ерусалим за главен град на Израел, на Блискот исток ситуацијата е тензична и

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien