ВИДЕО : Советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп jа напуштија денешната седница

Советниците oд редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска ја напуштија седницата на Советот на Oпштина Прилеп, како знак на револт за притворените

Read more

Свечено доделени дипломите на Економскиот факултет во Прилеп

„Новата генерација дипломци и магистри треба да го даде својот придонес во развојот на прилепското стопанство“, ова беше главната порака

Read more

Bon Jovi и Dire Straits ќе бидат примени во Рокенрол куќата на славните

Објавени се артистите и бендовите кои ќе бидат примени во Рокенрол куќата на славните, а листата ја предводи американската рок

Read more

ВИДЕО – Пол Погба со порака до Јане: Ти благодарам за позитивната енергија, се гледаме во Манчестер!

Приказната за малиот Јане Велковски го обиколи светот, откако малото момче од Скопје, чија животна желба е да заигра фудбал,

Read more