Пронајдена ајкула стара 512 години!

Научниците нашле Гренланд ајкула за која тврдат дека е најстарото суштество на Земјата. Се претпоставува дека ајкулата има 512 години, а

Дознај повеќе

Тројца загинати и илјадници евакуирани од ударот на бурата Каи-Так на Филипините

Најмалку три лица загинаа, а десетици илјади се протерани од своите домови поради поплавите, додека тропската бура Каи-Так ги погоди

Дознај повеќе

Смртта на Абу Тураја, нов симбол на протестите: Убиството на Палестинецот без нозе мотив за трета „интифада“

Убиството на Ибрахим Абу Тураја, палестински активист кој бил во количка, инвалид, без две нозе, во текот на вчерашните судири

Дознај повеќе

Финансиска полиција го чешла работењето на ЈП „Исар“

Финансиска полиција ги проверува тендерските постапки во штипското комунално претпријатие „Исар“, реализирани од претходното раководство на компанијата, соопшти новиот в.д.

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien