ВИДЕО – Петров : Договорот Заев-Борисов е предавство на нацијата, a МПЦ итно да го повлече барањето до БПЦ

Македонското здружение „Басилеј“ од Прилеп и Канцеларијата за врски на Светскиот Македонски Конгрес вечерва организираа научна академија на тема „Македонско-Бугарските

Read more

Здружението на резервни воени обврзници одбележа 15 години постоење

Здружението на воени резервни обврзници (ЗВРО) од Прилеп, учесници во конфликтот 2001/2002 денеска одбележа 15 години постоење.  По тој повод

Read more

Резултати и табели од петтиот ден од натпреварите од турнирот во мал фудбал „Свети Никола“

Вчера се одиграа 15 натпревари во рамките на 5-тиот ден на турнирот во мал фудбал „Свети Никола“ во Прилеп.  

Read more

ВИДЕО : Во Прилеп ќе бидат свиткани над 60.000 посни сарми за Св. Никола

Во Прилеп започнаа подготовките за патрониот празник на градот Свети Никола. Денеска во манастирот Св. Димитрија кај селото Селце жените

Read more

Македонскиот репрезентативец Ставре Јада денеска ја освои А олимписката норма

Македонскиот репрезентативец во нордиско скијање Ставре Јада од Крушево, денеска на трката што се одржа во Словачка, во Штрпско Плесо,

Read more