ВИДЕО – Петров : Договорот Заев-Борисов е предавство на нацијата, a МПЦ итно да го повлече барањето до БПЦ

Македонското здружение „Басилеј“ од Прилеп и Канцеларијата за врски на Светскиот Македонски Конгрес вечерва организираа научна академија на тема „Македонско-Бугарските

Дознај повеќе

Здружението на резервни воени обврзници одбележа 15 години постоење

Здружението на воени резервни обврзници (ЗВРО) од Прилеп, учесници во конфликтот 2001/2002 денеска одбележа 15 години постоење.  По тој повод

Дознај повеќе

Резултати и табели од петтиот ден од натпреварите од турнирот во мал фудбал „Свети Никола“

Вчера се одиграа 15 натпревари во рамките на 5-тиот ден на турнирот во мал фудбал „Свети Никола“ во Прилеп.  

Дознај повеќе

ВИДЕО : Во Прилеп ќе бидат свиткани над 60.000 посни сарми за Св. Никола

Во Прилеп започнаа подготовките за патрониот празник на градот Свети Никола. Денеска во манастирот Св. Димитрија кај селото Селце жените

Дознај повеќе

Македонскиот репрезентативец Ставре Јада денеска ја освои А олимписката норма

Македонскиот репрезентативец во нордиско скијање Ставре Јада од Крушево, денеска на трката што се одржа во Словачка, во Штрпско Плесо,

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien