ВИДЕО: Судир помеѓу демонстрантите на ВМРО-ДПМНЕ и полицијата на граничниот премин Табановце

Попладнево на граничниот премин Табановце дојде до судир меѓу полицијата и демонстрантите од ВМРО-ДПМНЕ кои денеска најавија дека ќе го

Read more

Атлетико ги пријави Каталонците во ФИФА за нелегално врбување на Гризман

Откако вчера каталонскиот спортски весник „Ел Мундо Депортиво“ објави дека Барселона започнала преговори со Ентоан Гризман, француската ѕвезда на Атлетико

Read more

Најновиот и најскап носач на авиони на британската Кралска морнарица мора на поправка

Најголемиот британски воен брод, носачот на авиони „ХМС Елизабета Прва“, пропушта вода и ќе мора на ремонт, соопшти британското Министерство

Read more