ВИДЕО: Судир помеѓу демонстрантите на ВМРО-ДПМНЕ и полицијата на граничниот премин Табановце

Попладнево на граничниот премин Табановце дојде до судир меѓу полицијата и демонстрантите од ВМРО-ДПМНЕ кои денеска најавија дека ќе го

Дознај повеќе

Атлетико ги пријави Каталонците во ФИФА за нелегално врбување на Гризман

Откако вчера каталонскиот спортски весник „Ел Мундо Депортиво“ објави дека Барселона започнала преговори со Ентоан Гризман, француската ѕвезда на Атлетико

Дознај повеќе

Најновиот и најскап носач на авиони на британската Кралска морнарица мора на поправка

Најголемиот британски воен брод, носачот на авиони „ХМС Елизабета Прва“, пропушта вода и ќе мора на ремонт, соопшти британското Министерство

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien