ВИДЕО : Претпремиера на „Сонот на летната ноќ“ од училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“

Училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ од Прилеп, во киното Мис Стон, вечерва ја одржа претпремиерата на претставата „Сонот

Дознај повеќе

Надлежните институции од Прилеп со итни мерки за спречување на труењето на кучиња

По вчерашните труења на кучиња од страна на несовесни граѓани во центарот на Прилеп, градоначалникот Илија Јованоски денеска оствари итна

Дознај повеќе

Во наредните 10 дена „Максам фајт“ го очекуваат силни меѓународни турнири

На 22 декември 18 годишниот прилепчанец, Христијан Тасески, член на Центарот за боречки вештини „Максам Фајт“ од Прилеп ќе учествува

Дознај повеќе

Џафери-Ручи: Македонија и Албанија да бидат дел од евроатлантските механизми

По покана од претседателот на Собранието на Република Албанија, Грамоз Ручи, делегација предводена од претседателот на Собранието на Република Македонија,

Дознај повеќе

Милвоки во драматичен финиш го совлада Кливленд, не помогнаа ни 39-те поени на Леброн

Вицешампионот доживеа пораз на гостувањето кај Милвоки. Домаќините во драматична и возбудлива завршница славеа над „Коњаницата” со 119:116.   Најзаслужен

Дознај повеќе

„Сан“ со неверојатна најава: Најдобриот играч на Челзи се сели на „Олд Трафорд“

Бомбастични најави пренесува англискиот дневен весник „Сан“ кој денеска објави дека најдобриот играч на Челзи, Еден Азар би можел да

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien