ВИДЕО : Претпремиера на „Сонот на летната ноќ“ од училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“

Училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5“ од Прилеп, во киното Мис Стон, вечерва ја одржа претпремиерата на претставата „Сонот

Read more

Надлежните институции од Прилеп со итни мерки за спречување на труењето на кучиња

По вчерашните труења на кучиња од страна на несовесни граѓани во центарот на Прилеп, градоначалникот Илија Јованоски денеска оствари итна

Read more

Во наредните 10 дена „Максам фајт“ го очекуваат силни меѓународни турнири

На 22 декември 18 годишниот прилепчанец, Христијан Тасески, член на Центарот за боречки вештини „Максам Фајт“ од Прилеп ќе учествува

Read more

Џафери-Ручи: Македонија и Албанија да бидат дел од евроатлантските механизми

По покана од претседателот на Собранието на Република Албанија, Грамоз Ручи, делегација предводена од претседателот на Собранието на Република Македонија,

Read more

Милвоки во драматичен финиш го совлада Кливленд, не помогнаа ни 39-те поени на Леброн

Вицешампионот доживеа пораз на гостувањето кај Милвоки. Домаќините во драматична и возбудлива завршница славеа над „Коњаницата” со 119:116.   Најзаслужен

Read more