Села: Позицијата „вицепремиер за носење бурек“ ја отстапувам на ДУИ

По средбата со премиерот Зоран Заев, лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, изјави дека за нив е неприфатливо да

Дознај повеќе

Јанева: Ќе ги прошириме истрагите за „Странски служби“ и „Друмарина“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска најави дека истрагата за случајот „Странски служби“ ќе биде проширена.   „Лично бев изненадена

Дознај повеќе

Борозан доживеа сообраќајна несреќа, ќе паузира три недели

Вуко Борозан синоќа доживеа сообраќајна несреќа во близина на Цетиње, а денеска за првпат се огласи за црногорските медиуми, истакнувајќи

Дознај повеќе

Турција забрани дочек на Нова година на истанбулскиот плоштад Таксим

Од безбедносни причини, турските власти забранија новогодишна прослава на истанбулскиот плоштад Таксим.   Полицискиот началник на истанбулската општина Бејоглу, Исмаил

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien