Убедлива победа на прилепчанецот Христијан Тасески на ММА турнирот во Врање – „Gladiator Fajt Champion“

Прилепчанецот  Христијан Тасески, член на Центарот за боречки вештини „Максам Фајт“ од Прилеп, вечерва освои убедлива победа, на меѓународниот ММА турнир

Дознај повеќе

Одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски одложена за 5-ти јануари

Судот во Солун го одложи донесувањето на одлуката за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Македонија за 5

Дознај повеќе

Кривичен: На Мијалков да не му се суди за „Тортура“

Основниот суд Скопје 1 Скопје одлучи делумно да го прифати обвинението на Специјалното јавно обвинителство „Тортура“, за примената на полициска

Дознај повеќе

Партиите за независност победија на изборите во Каталонија

Каталонските сепаратистички партии освоија мнозинство во регионалниот парламент на Каталонија, покажуваат прелиминарните резултати по вчерашните предвремени избори. Трите каталонски партии

Дознај повеќе

ВИДЕО : Буџетот за 2018 претставен пред граѓаните на Општина Прилеп

Во рамките на четвртиот по ред „Граѓански парламент“, градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска во големата општинска сала пред

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien