Убедлива победа на прилепчанецот Христијан Тасески на ММА турнирот во Врање – „Gladiator Fajt Champion“

Прилепчанецот  Христијан Тасески, член на Центарот за боречки вештини „Максам Фајт“ од Прилеп, вечерва освои убедлива победа, на меѓународниот ММА турнир

Read more

Одлуката за екстрадиција на Грујевски и Бошкоски одложена за 5-ти јануари

Судот во Солун го одложи донесувањето на одлуката за екстрадиција на Горан Грујевски и Никола Бошкоски во Македонија за 5

Read more

Кривичен: На Мијалков да не му се суди за „Тортура“

Основниот суд Скопје 1 Скопје одлучи делумно да го прифати обвинението на Специјалното јавно обвинителство „Тортура“, за примената на полициска

Read more

Партиите за независност победија на изборите во Каталонија

Каталонските сепаратистички партии освоија мнозинство во регионалниот парламент на Каталонија, покажуваат прелиминарните резултати по вчерашните предвремени избори. Трите каталонски партии

Read more

ВИДЕО : Буџетот за 2018 претставен пред граѓаните на Општина Прилеп

Во рамките на четвртиот по ред „Граѓански парламент“, градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, денеска во големата општинска сала пред

Read more