Нови меѓународни успеси на прилепскиот параглајдерист Миле Јованоски

Ветеранот и селектор на македонската параглајдинг репрезентација Миле Јованоски и членовите на клубот Делта од Прилеп уште еднаш докажаа дека

Дознај повеќе

ВИДЕО : Новогодишен концерт на музичкото училиште „Ордан Михајлоски – Оцка“ од Прилеп

Новогодишниот дух и празничната магија, полека, но сигурно стануваат дел секојдневието на Прилеп. Потврда за тоа се големиот број на

Дознај повеќе

Резултати и табели од единаесеттиот ден на светиниколскиот турнир во мал фудбал

Вчера во рамките на 11-тиот ден од светиниколскиот турнир во мал фудбал се одиграа 12 натпревари и тоа 6 помеѓу

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien