Презентација на јавниот повик – „Предизвик за млади истражувачи“

Фондот за иновации и технолошки развој заедно со Министерството за образование и наука утре во големата сала на Општина Прилеп со почеток во

Дознај повеќе

ВИДЕО : Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп не учествуваше на денешната седница

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп денеска не учествуваше на 6-тата седница на Советот. Координаторот Петар Ристески, истакна дека бојкотот

Дознај повеќе

Премиерлигашки ре­корд на Кејн: По­стиг­на 39 го­ла за ед­на го­ди­на

Тотенхем со 5-2 го победи Саутемптон во првиот натпревар од „Боксинг деј“ колото кое традиционално се игра секоја година во Премиерлигата, супер

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien