ВИДЕО : Во петок премиера на претставата „Клетници“ во народниот театар „Војдан Чернодрински“ – Прилеп

Во петок со почеток во 19.30 часот во народниот театар „Војдан Чернодрински“ ќе се одржи премирата на претставата „Клетници“, работена

Дознај повеќе

Хан: 2025 е амбициозна, но реална цел за прием на кандидати од Балканот во ЕУ

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Јоханес Хан оцени дека 2025 година, како датум за евентуален прием на одделни

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien