Предновогодишни средби на градоначалникот Јованоски со првачињата, децата со посебни потреби од „Ѕуница“ и граѓански здруженија

Градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски денеска присуствуваше на приредбата организирана за првачињата од нашиот град, по повод новогодишните празници,

Дознај повеќе

Втор едноподгруго пораз на Кливленд, Рондо со рекордни 25 асистенции во Њу Орлеанс

По поразот од Голден Стејт, вицепрвакот Кливленд падна и на гостувањето кај Сакраменто со 109-95. Ветеранот Винс Картер уште еднаш

Дознај повеќе

Доделување награди за најдобрите натпреварувачи од џудо клубот „Сеишин“

Вчера џудо Клубот „Сеишин“ од Прилеп го одржа последниот тренинг за 2017 година на кој беа доделени наградите за најдобрите

Дознај повеќе

Во самоубиствен напад во Авганистан загинаа 40 лица, ИД ја превзеде одговорноста

„Исламска држава“ ја презеде одговорноста за самоубиствениот напад во канцеларијата на новинската агенција „Гласот на Авганистан“ и во шиитскиот културен

Дознај повеќе

УНИЦЕФ: Децата од кризните подрачја се изложени на напади од шокантни размери

Детскиот фонд на Обединетите Нации, УНИЦЕФ, соопшти дека нападите врз деца во конфликтните зони низ светот достигнале „шокантни“ нивоа во

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien