ВИДЕО : Јакимоска : „Комфи Ангел“ ги исполни сите обврски кон „Победа“, за жал како и во сè, така и во фудбалот има премногу политика

Што се однесува до Победа, морам да кажам дека на крајот на оваа година тоа е едно од моите најголемите

Дознај повеќе

ВИДЕО : Хуманитарна акција на компанијата „Comfy Angel“ во соработка со црквата „Свето Благовештение“

Компанијата „Comfy Angel“ од Прилеп се вклучи во акцијата „И јас сум Дедо Мраз“ од „Проект Среќа“ од Кристина Арнаудова.

Дознај повеќе

Турција стана првата НАТО земја што го купи рускиот ракетен систем С-400

Турција и Русија потпишаа договор за набавка на ракетни системи за воздушна одбрана C-400, објавуваат турските медиуми. Според извештаите договорот

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien