Нов меѓународен успех на клубот „Максам фајт“, убедлива победа на прилепчанецот Сталески на турнирот во Косово

Прилепчанецот  Стефан Сталески, член на Центарот за боречки вештини „Максам Фајт“ од Прилеп, вчера освои убедлива победа на меѓународниот турнир за

Дознај повеќе

ВИДЕО: Листата на 100-те најубави жени на светот

„Индепендент критикс“ веќе 28 години со ред ја објавува листата на најубавите жени на светот, што е и своевиден стандард

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien