Свечена академија по повод патрониот празник на СОУ гимназија „Мирче Ацев“ – Прилеп

По повод патрониот празник на гимназијата „Мирче Ацев“ од Прилеп, вечерва во народниот театар „Војдан Чернодрински“ се одржа свечена академија

Дознај повеќе

ВИДЕО : „THE FOUR“ – Вистинско освежување на македонската клубска сцена

Групата „THE FOUR“ од Прилеп постои скоро година и половина и таа претставува вистинско освежување на македонската клубска сцена. Свират

Дознај повеќе

Бостон го прегази Кливленд, Кари со тројка на 3 секунди до крајот за победа на Голден Стејт

Бостон Селтикс победи во најинтересниот натпревар одигран вчеравечер против Кливленд и успеа да ги порази ,,коњаниците”со резулат од 102:88. Со оваа

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Јованоски и Заев оставија без работа околу 270 луѓе во Прилеп

Сакаме да ја информираме целата јавност, а воедно да упатиме апел до градоначалникот Илија Јованоски и до г-динот Зоран Заев

Дознај повеќе

Двајца руски војници убиени и седум авиони уништени при гранатирање на воздушна база во Сирија

Руското министерство за одбрана соопшти во четвртокот дека двајца руски војници загинале во исламистички минофрлачки напад во Сирија на Нова

Дознај повеќе

ВИДЕО : И годинава 500 деца ќе се дружат на 12-тиот Божиќен ручек на Детската Амбасада за Сите Деца во Светот

И оваа година по 12-ти пат, традиционално, во организација на Детската Амбасада за Сите Деца во Светот, во хотелот „Кристал

Дознај повеќе