ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Јованоски го прочитаа сите, од ден во ден влегува во нова лага и ново неисполнето ветување

Почитувани излажани прилепчани и ти градоначалниче промотор на лагите, а сега далеку во странство! Најпрвин сакаме да ви го честитаме

Дознај повеќе

За прв пат во историјата жените во Саудиска Арабија ќе може да гледаат фудбал во живо

Жените во Саудиска Арабија овој месец пишуваат историја, бидејќи им е дозволено по првпат да гледаат фудбал во живо од

Дознај повеќе

Повеќејазични патни ознаки утринава се поставуваат пред сите поважни институции

Уште денеска започна примената на законот за јазици. Порталот infomax пренесува дека во Скопје започнало поставување на повеќејазични патни ознаки

Дознај повеќе