ВИДЕО : Адреналин до максимум – спуштање со велосипеди по екстремни планински терени

Downhill – спортска дисциплина во екстремните спортови со спуштање на велосипеди по екстремни планински терени.   Не е дозволено преземање

Дознај повеќе

Ристова-Астеруд: Законот за употреба на јазиците 2018 – рамковна и уставна тиранија на малцинството

Проф. д-р Каролина Ристова -Астеруд, поранешна пратеничка во Собранието на Република Македонија (2002-2006), поддржувачка на Рамковниот договор, која во својот

Дознај повеќе

Кривична пријава против двајцата насилници од Прилеп кои запалија автомобил

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против Д.В. (26) и Б.Ј. (21)

Дознај повеќе