ВИДЕО: Американски пожарникар спаси дете фрлено од третиот кат на запалена зграда

Американскиот телевизиски канал Си-ен-ен објави снимка од спасување дете од запалена зграда во американската сојузна држава Џорџија.   Како што

Read more

Папата: Чувствувам срам и болка поради скандалот со сексуална злоупотреба во Чиле

Папата Франциско изјави дека чувствува болка и срам од случаите на педофилија од свештеници од Католичката црква во Чиле и

Read more