Словенечките ракометари размислуваат да го напуштат ЕП, ќе ја тужат и ЕХФ

Ракометната репрезентација на Словенија размислува да се повлече од Европското првество во Хрватска, незадоволни од судски одлуки, посебно во вчерашното

Дознај повеќе

ВИДЕО: Американски пожарникар спаси дете фрлено од третиот кат на запалена зграда

Американскиот телевизиски канал Си-ен-ен објави снимка од спасување дете од запалена зграда во американската сојузна држава Џорџија.   Како што

Дознај повеќе

Туск и Јункер ја повикаа Британија да се откаже од напуштање на ЕУ

Претседателите на Европскиот совет и на Европската комисија, Доналд Туск и Жан Клод Јункер изразија надеж дека Велика Британија би можела

Дознај повеќе

Папата: Чувствувам срам и болка поради скандалот со сексуална злоупотреба во Чиле

Папата Франциско изјави дека чувствува болка и срам од случаите на педофилија од свештеници од Католичката црква во Чиле и

Дознај повеќе

Вучиќ: Убиството на Оливер Ивановиќ е терористички чин, Приштина да не помислува да влезе на северот на Косово

За Србија убиството на Оливер Ивановиќ е терористички чин и така ќе се однесуваме кон него, порача претседателот на Србија,

Дознај повеќе