Наумовски: Предлозите на Нимиц се далеку од достоинствени, нашата држава има име, тоа е Република Македонија

Македонскиот претставник во разговорите за името, амбасадорот Васко Наумовски по последната рунда разговори во Њујорк вечерва изјави дека предлозите изнесени

Read more

Бајката продолжува, реми против европскиот шампион за прво место!

Македонската ракометна репрезентација одигра уште еден фантастичен натпревар и со реми против европскиот шампион Германија како првопласирана селекција оди во

Read more

ВМРО-ДПМНЕ : Ако за СДСМ санирање на дефект е ПРОЕКТ-Вие сте за жалење

„Лажните новинари, денес портпароли на Општина Прилеп платени од граѓански џебови полни со лаги и злоба“. Почитувани уништувачи на европски

Read more

ВИДЕО – СДСМ : Очајните пресови полни со лаги и дискриминации се должат на хаосот и распадот во ВМРО-ДПМНЕ

Лицемерието со кое се појавува во јавност криминалната ДПМНЕ се гледа преку односот на нивната советничка група, којашто не учествува

Read more