Наумовски: Предлозите на Нимиц се далеку од достоинствени, нашата држава има име, тоа е Република Македонија

Македонскиот претставник во разговорите за името, амбасадорот Васко Наумовски по последната рунда разговори во Њујорк вечерва изјави дека предлозите изнесени

Дознај повеќе

Лазаров: Одигравме велемајсторски, знам дека Стоилов ќе биде нашиот најдобар играч во Вараждин

Македонија дојде до големо реми против европскиот шампион Германија (25:25) и како првопласирана со три пренесени бода оди понатаму во

Дознај повеќе

Бајката продолжува, реми против европскиот шампион за прво место!

Македонската ракометна репрезентација одигра уште еден фантастичен натпревар и со реми против европскиот шампион Германија како првопласирана селекција оди во

Дознај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ : Ако за СДСМ санирање на дефект е ПРОЕКТ-Вие сте за жалење

„Лажните новинари, денес портпароли на Општина Прилеп платени од граѓански џебови полни со лаги и злоба“. Почитувани уништувачи на европски

Дознај повеќе

ВИДЕО – СДСМ : Очајните пресови полни со лаги и дискриминации се должат на хаосот и распадот во ВМРО-ДПМНЕ

Лицемерието со кое се појавува во јавност криминалната ДПМНЕ се гледа преку односот на нивната советничка група, којашто не учествува

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien