ВИДЕО : Најуникатното одбележување на празникот Богојавление во Македонија, во селото Беранци

„Водичарките“ од битолското село Беранци се уникатен и прекрасен редок спој на христијанската религија и народните обичаи. Традиција која со

Дознај повеќе

Червар задржа белоруски ракометар во последните секунди од мечот – ЕХФ покрена дисциплинска постапка

Европската ракометна федерација покрена дисциплинска постапка против хрватскиот селектор Лино Червар поради потегот кој го направи во финишот од натпреварот

Дознај повеќе

Санчез во Јунајтед: Бројките зад овој трансфер се неверојатни!!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја коментираше трансфер сагата помеѓу „црвените ѓаволи“ и „топџиите“ во која се вклучени Алексис

Дознај повеќе

ОН: Светот рапидно се затоплува – последните три години се најтопли досега

Трите последни години се најтопли досега, а темпото на глобалното загревање констатирано во овој период е „исклучително“, предупредија Обединетите нации.

Дознај повеќе

ВИДЕО: Летечкиот Холанѓанец – Силните ветрови тркалаат луѓе по улиците ширум Европа

Најмалку три лица загинаа во Холандија во силната бура која рушеше дрвја, превртуваше камиони и го блокираше воздушниот и железничкиот

Дознај повеќе

ВИДЕО : Даниел Рикалоски од Кривогаштани по втор пат го фати Светиот крст

Даниел Рикалоски од Кривогаштани и годинава по втор пат го фати Светиот крст на богослужбата што по повод празникот Богојавлениеи

Дознај повеќе