ВИДЕО : Наместо да бидат в црква грчките свештеници протестираат со пароли „Македонија е грчка“

Повеќе православни свештеници пред два дена демонстрираа по улиците на југозападното грчко гратче Аигио против употребата на терминот Македонија во

Дознај повеќе

Никој од власта не го праќа Законот за употреба на јазиците во Венецијанската комисија

На интернет страницата на Венецијанската комисија, советодавното тело на Советот на Европа, засега нема ниту една информација дека некој од Македонија

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien