ВИДЕО : Германската амбасада донираше машина за перење на Домот за стари лица во Прилеп

Амбасадорот на Сојузна Република Германија во Македонија, Томас Герберих, денеска престојуваше во официјална и работна посета на Прилеп. Во својот

Дознај повеќе

ВИДЕО – Јакимоска : Ќе поставам ново ниво на постулатите на „Победа“, прилепските фудбалери ќе бидат јадрото на клубот

Во овој момент ние правиме историја, нашата општествена одговорност е голема во делот на младите категории, бројот на млади членови

Дознај повеќе

Македонија го менува името на автопатот, ќе се вика „Пријателство“

По повеќечасовната средба во Давос, македонскиот и грчкиот премиер најавија серија мерки на добра волја за подобрување на меѓусебните односи,

Дознај повеќе

ВИДЕО – Жителите од „Три Багреми“: ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ со години не лажат

Живот во куќарки изградени од картонски кутии, ѓубриште на сите страни, кал, смрдеа и неподносливи услови за живот. Ова е

Дознај повеќе

Нил Дајмонд се повлекува од настапи, дијагностицирана му е Паркинсонова болест

Американскиот пејач Нил Дајмонд денеска објави дека ја откажува актуелната турнеја и се повлекува од одење на турнеи бидејќи дознал

Дознај повеќе

Вечер за историја: Леброн Џејмс стана најмладиот кошаркар кој постигнал 30.000 поени

Леброн Џејмс утрово испиша историја на гостувањето кај „Спарси” откако го надмина Коби Брајант и стана најмладиот играч кој стигнал

Дознај повеќе
WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien