Мегленски се врати во Победа-ќе биде прв помошник на Бубања

Пред почетокот на денешниот тренинг идниот претседател Небојша Стојковиќ и Спортскиот директор Јане Николоски на фудбалерите на Победа им го

Read more

Пронајдена Клотилда: Последниот брод што нелегално превезувал робови во САД пред речиси 160 години

На брегот на делтата во која реките Томбигби, Тенсов и Мобил се влеваат во истоимениот залив во американската држава Алабама,

Read more

Познати играчите кои ќе настапат на годинешниот Ол-стар натпревар во „Стејплс центар“

Познати се сите 24 играчи кои ќе настапат на ревијалниот „Ол-стар“ натпревар чиј домаќин годинава ќе биде  „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес.

Read more