ВИДЕО – „Пофалба на лудоста“ – првата професионална претстава на „Чин 4, Сцена 5 “

„Пофалба на лудоста“ од Еразмо Ротердамски е најновата и прва професионална претстава на училиштето за театар од Прилеп „Чин 4

Дознај повеќе

„Попјулар Механикс“: Кремљ развива нуклеарно оружје од 100 мегатони

Русија работи на развој на најмоќното нуклеарно оружје производено во последниве половина век со јачина од 100 мегатони, тврди американскиот

Дознај повеќе

Турција во бомбардирањето во Сирија уништила храм стар 3.000 години

Турската армија веќе повеќе од една седмица во сириската покраина Африн ја спроведува операцијата „Маслинова гранка“ против тамошното курдско население.

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Во затвор лежат луѓе кои ја бранеа Македонија, а се ослободуваат луѓе со утврдена вина

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и денеска не присуствуваше на работата на 8-мата седница на Советот на Општина Прилеп поради како

Дознај повеќе

ВИДЕО – Талевски : Доколку советничката група на ВМРО-ДПМНЕ сака бојкот тогаш нека се откажат од паричниот надоместок

И денешната 8-ма по ред седница на Советот на Општина Прилеп беше бојкотирана од страна на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Дознај повеќе