Општина Прилеп : Сите изборни ветувања, поточно Програмата на градоначалникот Јованоски, се реализира чекор по чекор

Разбирливо е што советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Прилеп, немаат информации за работата на новата локална

Дознај повеќе

СДСМ : ВМРО-ДПМНЕ остави пустош од невидени размери на секое поле во Прилеп

После 12 години криминал, корупција, местење тендери, рекет и  уништување човечки судбини, ВМРО-ДПМНЕ остави пустош од невидени размери на секое

Дознај повеќе

ВИДЕО – ВМРО – ДПМНЕ : 100 дена само лаги и реваншизам на градоначалникот Илија Јованоски

Поминаа првите 100 дена од изборот на Илија Јованоски за градоначалник на Општина Прилеп! Поминаа срамежливо, штуро, во молк, завиени

Дознај повеќе

ФИФА примила речиси пет милиони барања за влезници за СП

Светската фудбалска асоцијација ФИФА во втората фаза од продажбата на влезниците за Светското првенство, коешто од 14-ти јуни до 15-ти

Дознај повеќе

Церар: Словенија не прифаќа нови преговори за границата со Хрватска

Словенечкиот премиер, Миро Церар истакна дека Словенија ќе ја спроведува одлуката на Арбитражниот суд за границата со Хрватска во Пиранскиот

Дознај повеќе

Могерини: ЕУ издвои 42.5 милиони евра за „демократска и одговорна“ палестинска држава

Високата претставничка на ЕУ за надворешна и безбедносна политика Федерика Могерини денеска ги повика САД да не се обидуваат на

Дознај повеќе

Макрон ја предупреди Турција: Офанзивата во Сирија не смее да биде инвазија

Турските воздухопловни сили денеска го бомбардираа градот Африн, 65 километри од Алепо во Северозападна Сирија, при што загинаа најмалку три

Дознај повеќе

Владата во дилема: Клиничкиот центар на постојната или на нова локација во Бардовци

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ кој требаше да се ре-изгради во Скопје, сè уште нема локација.   Премиерот Зоран Заев истакна

Дознај повеќе