Згасна сениорската екипа на РК Прилеп

Поради финансиски проблеми денеска згасна сениорската екипа на РК Прилеп. Претседателот на клубот Александар Мариноски денеска преку соопштение информираше дека

Read more

ВИДЕО – Вработените во „Еурокомпозит“ повторно го блокираа патот Прилеп – Скопје

Вработените во „Еурокомпозит“ денеска продолжија со штрајкот и повторно од 12 до 14 часот го патниот правец Прилеп-Скопје. Тие не

Read more