ВИДЕО – Со традиционален планинарски марш одбележани 74 години од Февруарскиот поход во Прилеп

Со традиционален планинарски марш, кој се одржува веќе со децении, денеска во Прилеп беа одбележани 74 години од еден од

Дознај повеќе

ВИДЕО – „Дејли Мејл“ : 30.000 Македонци протестираа во Сиднеј за зачувување на уставното име

Десетици илјади Македонци протестираа денеска во Перт, Мелбурн, Бризбејн и Сиднеј, Австралија. Македонските здруженија од оваа земја порачаа дека се

Дознај повеќе

ВИДЕО – Прилепчани тргнаа кон Скопје за протестниот собир „Нашето име е наше право“

Во организација на движењето „Нашето име е наше право“, денеска на плоштадот „Македонија“ во Скопје, во 13 часот, ќе се

Дознај повеќе