ВИДЕО – Прилепчанката Славица Вељаноска сместена во домот за стари лица во Прилеп

По сторијата на Инфо Компас за мизерните услови во кои веќе 2 години живее 55 годишната  прилепчанка Славица Вељаноска, во

Дознај повеќе

Руската војска го тестира проектилот што Путин го опиша како непобедлив

Од Русија пристигна веста за успешното лансирање хиперсоничната ракета, која рускиот претседател Владимир Путин неодамна ја опиша како непобедливо оружје.

Дознај повеќе

ВИДЕО – Џ.К. „Бушидо“ на прием во Општина Прилеп по освоените 10 медали на меѓународниот турнур во Војводина

Членовите на џудо клубот „Бушидо“ од Прилеп денеска остварија средба со градоначалникот на Општина Прилеп, Илија Јованоски, откако освоија 10

Дознај повеќе