ВИДЕО – СТОРИЈА : Децата на улица и понатаму нерешлив проблем за државата, во Прилеп ги има 20-тина

Малите рачиња кои бараат 5 до 10 денари, се почесто може да се видат на прилепските улици. Џељан Ерединоска признава

Дознај повеќе

Гризман ја одби и последната понуда на Атлетико, се поизвесен е трансферот во Барса

Францускиот интернационалец Антоан Гризман ја одби и последната понуда на Атлетико Мадрид за продолжување на соработката. Иако раководството на „Јорганџиите“ му понуди

Дознај повеќе

Сонот на Јане Велковски стана јаве – малиот херој се дружеше со ѕвездите од Манчестер Јунајтед

Малиот Јане Велковски кој изминатото лето ја освои фудбалската јавност ширум Европа, откако беше дел од кампањата на УЕФА, „Equal

Дознај повеќе

ФК Победа со нов тренер, Крчмаревиќ ќе го замени Бубања

По денешниот состанок со клупското раководство досегашнот Шеф на Стручниот Штаб на Победа Славољуб Бубања, поради здравствени причини се повлече

Дознај повеќе