ВИДЕО – Прилепчани трет ден на протести : Оставка на Владата, нови избори и повлекување на законот за јазици

Прилепчани не попуштаат, трет ден на протести против донесувањето на спорниот закон за јазиците. И вечерва ги блокираа главните улици

Read more

ВИДЕО – ВМРО-ДПМНЕ : Благодарение на Локвенец, Смилеска, Јованоски и СДС сега Прилеп е двојазичен

Бидна и тоа што не веруваше никој жив, а ни поколенија на назад во Прилеп. Градот херој стана двојазичен. Да

Read more

ВИДЕО – Протест на вработените во училиштата и градинките од Прилеп на кои не им беше продолжен договорот за работа

Околу 90-тина наставници во средните и основни училишта, како и вработени во детската градинка „Наша иднина“ од Прилеп, на кои

Read more