Јада : Ја завршив мојата најуспешна сезона, учествував на Олимпијада, а само во тренинг поминав 5.575 км.

Заврши една напорна, но сепак успешна сезона за мене, можам слободно да кажам и најуспешна со тоа што успеав на

Дознај повеќе

ВИДЕО – Учесниците на протестите против двојазичноста во Прилеп повикани на информативен разговор во полиција

Прилепчани и вечерва 7 дена по ред протестираат против спорниот закон за двојазичност кој ги разбранува страстите во цела Македонија.

Дознај повеќе

Организацијата „Македонија 2025“ се промовираше пред дел од прилепските бизнисмени

Организацијата „Македонија 2025“ денеска се претстави пред дел од прилепските бизнисмени, а целта на овој настан била запознавање на присутните

Дознај повеќе

Саркози на распит поради либиското финансирање на претседателската кампања во 2007 година

Поранешниот француски конзервативен претседател Николас Саркози беше приведен и испрашуван поради наводи дека неговата изборна кампања во 2007 година била

Дознај повеќе